Jak się samemu nauczyć angielskiego z Supermemo?

  Chciałbym się z Wami podzielić dzisiaj programem do uczenia się języków obcych, który jest najlepszym programem do nauki języków obcych dostępnym na polskim rynku.

  Przedstawiam Wam SUPERMEMO NO PROBLEM:

  Dzięki niemu jesteście w stanie nauczyć się języka angielskiego. Tę tezę potwierdzam moim własnym doświadczeniem nauczenia się języków angielskiego, francuskiego i włoskiego w dużej mierze dzięki tej serii.

  Dodam, że nie jest to artykuł sponsorowany. Nie dostaję żadnych pieniędzy od Supermemo. Polecam tę appkę bo wiem, że działa. A lubię dzielić się z Wami, tym co jest warte uwagi.

  Jest to aplikacja komputerowa z podręcznikiem do nauki słownictwa i gramatyki, zawierająca dialogi, teksty, komentarze, ćwiczenia i słownik na poziomie podstawowym. Polecam ją uczącym się bez nauczyciela, jako rozszerzenie swojej nauki języka, a także jako powtórkę dla wiecznie początkujących.

  Kursy do nauki angielskiego z serii Angielski. No problem! (dostępna w wersji na PC i na telefony, a także jako platforma do nauki w przeglądarce) składa się z 12 lekcji, z których każda jest zbudowana według następującego schematu: na początku mamy słówka towarzyszące nam przez całą jednostkę lekcyjną, następnie są dialogi oparte na tych słówkach, po dialogach mamy część gramatyczną, a następnie ćwiczenia gramatyczne z słówkami wprowadzonymi na początku lekcji. 

  SuperMemo zawiera inteligentny algorytm systemu powtórek, który czuwa nad regularnym powtarzaniem ćwiczonego już przez nas materiału.

  Algorytm działa następująco: każdy przykład z danego ćwiczenia jest oceniany przez ucznia w skali: wiem, wiem słabo i nie wiem. Jeżeli zaznaczę, że wiem, to przykład ten powróci do powtórzenia za 5 dni, następnie za 10 dni i w końcu za 15 dni. Jeżeli zaznaczę nie wiem, to przykład ten powróci do powtórzenia jutro, następnie za 3 dni, za 5 dni i tak dalej. Jeżeli po pięciu dniach znowu uznam, że danego słowa nie znam, to wróci ono następnie za 1 dzień, 3 dni i tak w nieskończoność. Algorytm jest inteligentny: jeżeli widzi, że nauczyłem się tego słówka, to pojawia się ono coraz rzadziej w bazie powtórek.

  Supermemo wsparł mnie w nauce angielskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, a także trochę hiszpańskiego. Dzięki niemu moje zapamiętywanie materiału oscylowało na poziomie 70-80%.

  W tym artykule odnoszę się tylko do serii Supermemo No Problem (innych kursów nie miałem jeszcze okazji testować) – zawierającą kompletny kurs komputerowy z dialogami, wyrażeniami i ćwiczeniami gramatycznymi do przerobienia. Seria ta obejmuje następujące języki: niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, rosyjski, włoski, a nawet polski:)

  Zaznaczam, że nie jest to artykuł sponsorowany. Polecam Supermemo jako, że sam uczyłem się języków obcych i uważam, że jest to najlepsza aplikacja/kurs do nauki języków obcych na polskim rynku kursów językowych.


  .

  Podobał Ci się ten artykuł?

  Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach oraz metodach efektywnego uczenia się.
 •  

   

 •  

   

 • 3 Responses
  • maro
   25 maja, 2018

   o super! korzystałem z profesora henry’ego – to jest inny produkt supermemo, testowałeś może? bo nie wiem, który jest bardziej kompleksowy. Zastanawiam się też nad etutor.pl – znasz może? z góry dzięki za odpowiedź!

   • Awatar użytkownika
    Michał Walasek
    5 lipca, 2018

    Maro, zdecydowanie polecam supermemo. Profesora Henry’ego testowałem, zaletą jest bardzo duża ilość słownictwa i system powtórek, jest to dla mnie jednak zbyt nudny program bo powtarza tylko słownictwo. W kursach Supermemo są rożnorodne ćwiczenia gramatyczne, na słownictwo, dialogi itd… Polecam zdecydowanie supermemo.

  Co o tym myślisz?

  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *. Twój adres email nie zostanie opublikowany.