O mnie | W NAUCE

Kreatywne podejście + Autorskie metody = Efektywna nauka języków obcych!

Bonjur! Nazywam się Michał. Od 4 10 lat jestem czynnym nauczycielem języka francuskiego. I blogerem od 5 lat. Od ponad dekady fascynuję się tym, jak nauczyć się języka w skuteczny i przyjemny sposób.

Nie spotkałem na mojej drodze żadnego nauczyciela, który powiedziałby mi jak się uczyć. Wszyscy po prostu wykładali swój przedmiot. Następnie robili sprawdziany i kartkówki, a moim zadaniem było opanowanie materiału.


Z dzisiejszej perspektywy doświadczonego ucznia, studenta i nauczyciela widzę, ile czasu zmarnowałem na nieefektywne studiowanie, zamęczając się najczęściej żmudnym kuciem. Dziś widzę, ile energii na to straciłem i żałuję, że nie poświęciłem jej na robienie innych, bardziej kreatywnych rzeczy.

Żałuję, że nikt mi nigdy nie wyjaśniał i nie pracował ze mną nad tym jak, do cholery, nauczyć się fizyki – przedmiotu dla mnie kompletnie kosmicznego…

Chciałbym, żeby ten blog żył, to jest takie moje dziecko, które będzie rosło i rozwijało się wraz z moimi czytelnikami. Nauczyłem się w życiu stawiać na jakość i jeżeli chociaż jedna osoba wyniesie stąd jedną malutką rzecz, będę przeszczęśliwy.

Dlatego na tym blogu chcę się dzielić z Tobą, drogi czytelniku, moją wiedzą i doświadczeniem na temat szeroko pojętego uczenia się. Będę publikował artykuły, podcasty i filmiki z następujących tematów, będących w obszarze moich zainteresowań :

Poznaj mnie w innych miejscach :

Zostałem również poproszony o wypowiedź dla RadiaZET

Zobacz również inne materiały